lorem ipsum sit dolor ans a quest for design lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. in nisl enim, placerat et ultrices id, egestas a auge. donec iaculis iaculis aliqam. donec bibendum rhoncus.

 

SSS

Onaranlar Kulübü nedir?

Onaranlar Kulübü; onarma, üretme ve paylaşma odağında, çevreyle diyalog kuran projeler geliştiren bir gönüllülük kulübü, kent kolektifidir.

Onaranlar Kulübüne nasıl üye olunur? / Onaranlar Kulübü gönüllü ağına nasıl katılırım?

Onaranlar Kulübü’nün gönüllü ağına katılmak için Onaran Ol sayfasına giderek başvuru formunu doldurabilirsin. İçerisinde tüm renkleri barındıran Onaranlar Kulübü ağında seni de aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Onaranlar Kulübü’ne üye olmak için ücret ödemem gerekiyor mu?

Onaranlar Kulübü kuruluşundan bu yana üretimin birleştirici gücüne inanan gönüllü ağıyla birlikte varlığını sürdürmektedir. Dolayısıyla, gönüllü üyelerimizden hiçbir koşulda ücret/aidat talep etmiyoruz.

Onaranlar Kulübü'nün meskeni/ofisi nerede?

Onaranlar Kulübü, mesken olarak 3Dörtgen’in sağladığı alanı kullanır. Yalnızca kulübümüze ait bir meskene sahip olmak için çalışmalara  başladık. Mümkün olan en kısa sürede güzel haberler vermeyi diliyoruz!

Onaranlar Kulübü tarafından düzenlenen atölyelere nasıl katılabilirim?

Onaranlar Kulübü atölyelerine sosyal medya kanallarından yapılan açık çağrılar üzerinden katılabilirsin/başvurabilirsin. Yapılan atölyelerin kontenjanları projeden projeye değişmektedir. Bir kez şansını deneyip sakın bizi bırakma; biri olmazsa bir sonraki projede yer alma olasılığın çok yüksek.

Atölyeler yalnızca İstanbul’da mı yapılıyor?

İstanbul merkezli bir kent kolektifi olmamıza rağmen misyonumuz Türkiye genelinde projeler yürüten bir topluluğa dönüşebilmektir. Bu motivasyonla yola çıkarak Türkiye’nin belirli şehirlerinde atölyeler, yurt dışında ise çeşitli müdahaleler gerçekleştirdik. Umuyoruz ki ilerleyen dönemlerde şehir ağımızı genişleterek daha fazla projeye imza atacağız.

Evimin sokağında birkaç tane kırık kent mobilyası var. Bunların onarılması için Onaranlar Kulübü’yle nasıl iletişime geçebilirim?

Öncelikle çevre duyarlılığın için teşekkür ederiz. Bizleri mutlu ettin. Onaranlar Kulübü insanların çevrelerine senin gibi duyarlı olup, aksiyona geçmesi için farkındalık yaratmaya çalışan bir oluşum. Her gün gelen bu ve benzeri talepleri yerine getiren bir ekip olmak takdir edersin ki çok zor. Biz yarattığımız etkiyle ilham olmaya çalışıyoruz. Senin de bu ilham ile birlikte çevren için harekete geçmeni destekliyoruz.