lorem ipsum sit dolor ans a quest for design lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. in nisl enim, placerat et ultrices id, egestas a auge. donec iaculis iaculis aliqam. donec bibendum rhoncus.

Re-create Toys İleri Dönüşüm Atölyeleri

Eski, kırık ve artık kullanılmayan oyuncakları ileri dönüştürdüğümüz atölyemizi HOOD Base ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Oyuncakları ileri dönüştürürken 3D printed parçalardan da yararlandık. İki oturumdan oluşan ileri dönüşüm atölyemizde toplamda 20 katılımcıyla birlikte birbirinden yaratıcı ve çılgın oyuncaklar ortaya çıkardık. Ortaya çıkan her bir oyuncağa birer hikaye yazarak oyuncaklara yepyeni kimlikler kazandırdık. Atölye sonunda elde ettiğimiz ileri dönüştürülmüş oyuncakları, HOOD Base’in bizler için ayırdığı sergi alanında bir hafta boyunca sergiledik. 

İlk atölyeden bir hafta sonra Kadir Has Üniversitesi’nin davetiyle öğrencilerle bir araya gelerek Recreate Toys’un ikinci ayağını gerçekleştirmiş olduk. Yine, ortaya inanılmaz eğlenceli tasarımlar ve beraberinde getirdiği hikayeler çıktı. 

Her iki atölyede de yürütücülüğünü birlikte üstlendiğimiz HOOD Base ailesine ve bizi KHAS Tasarım Haftası’na davet eden Kadir Has Üniversitesi’ne çok teşekkür ederiz!

info

Tarih

Şubat 2020

Yer

HOOD Base ve Kadir Has Üniversitesi

Kategori:

Onarma Atölyeleri

Tags:

ileri dönüşüm, kent hackleme, kent müdahalesi, kente müdahale, OK, onaranlar kulübü, sokak müdahalesi, sokak sanatı, sokak yerleştirmesi, street art, upcycling, urban art, urban hacking