lorem ipsum sit dolor ans a quest for design lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. in nisl enim, placerat et ultrices id, egestas a auge. donec iaculis iaculis aliqam. donec bibendum rhoncus.

Onaranlar Kulübü X Bomonti Kendine Has Hack’leme Atölyesi

Bomonti Mahallesinde gerçekleşen kent hackleme atölyemiz Kendine Has’ın desteğiyle, ATÖLYE’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. 16 gönüllü Onaranla birlikte Bomonti ve çevresi için yüz güldüren sokak müdahalelerinde bulunduk.

Kente müdahale kültürünü, 3D yazıcılar gibi yeni nesil üretim araçlarıyla gönüllülerimize aktararak Bomonti ve çevresi için yaratıcı hacklemeler yapmaya teşvik ettiğimiz atölye Kavramsal Etkileşim, Keşif ve Tasarım modülüyle başladı. “Düşün, Tasarla, Üret” modülünde ise sahada keşif esnasında aldığımız not ve ölçüleri önce kağıtlara, sonra bilgisayarlara aktardık. 6 gün boyunca tasarladığımız işler 3Dörtgen, Ultimaker ve 3Durak’ın desteğiyle 3 boyutlu yazıcılarda üretilerek “Uygula ve Paylaş” gününde uygulamaya hazır hale getirildi.

Bu kolektif tasarım ve onarım hareketinin sonunda, Bomonti sokakları birbirinden eğlenceli uygulamaların ev sahibi oldu.

info

Tarih

Temmuz 2019

Yer

Bomonti, İstanbul

Kategori:

Kent Hackleme Atölyeleri

Tags:

bomonti kent hackleme atölyesi, kendine has kent hackleme atölyesi, kent hackleme, OK, onaranlar kulübü, sokak müdahalesi, sokak yerleştirmesi, street art, urban art, urban hacking