lorem ipsum sit dolor ans a quest for design lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. in nisl enim, placerat et ultrices id, egestas a auge. donec iaculis iaculis aliqam. donec bibendum rhoncus.

Maskeli David Sokak Yerleştirmesi – #maskenitak serisi

Tarihi mahallenin yeni sakini: Maskeli David! 15 Ağustos Cumartesi günü Onaranlar Kulübü olarak tarihi Yeldeğirmeni Mahallesine müdahalede bulunduk. Maske takmayı teşvik etmesi ümidiyle SMK – Statens Museum for Kunst tarafından tasarlanan David’i maskeyle modifiye ettik ve yeni evine götürdük. Üretilen iki 3D baskıdan biri duvara, diğeri ise kafası kırık bir babaya yerleştirildi. 

Mahallelinin anında ilgisini çeken bu müdahaleler ile bir yerden bir yere giderken hem kendimizi hem de çevremizdekileri korumamız gerektiğini hatırlatmak istedik. Bu vesileyle sokaklara geri dönmenin sevincini de paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Üretimde bize destek olan 3Dörtgen’e, tasarımı modifiye ederek David’e 2020 dokunuşu yapan Cem’e (@chaosjam) ve yerleştirmelere gözü gibi bakacak olan Yeldeğirmeni sakinlerine teşekkür ederiz!

info

Tarih

15 Ağustos 2020

Yer

Yeldeğirmeni ve Duatepe Sokak, Kadıköy

Kategori:

Sokak Yerleştirmeleri

Tags:

kent hackleme, kent müdahalesi, kente müdahale, OK, onaranlar kulübü, sokak müdahalesi, sokak sanatı, sokak yerleştirmesi, street art, urban art, urban hacking