lorem ipsum sit dolor ans a quest for design lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. in nisl enim, placerat et ultrices id, egestas a auge. donec iaculis iaculis aliqam. donec bibendum rhoncus.

Hatay Kent Hack’leme Atölyesi

Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın Genç Mültecileri Destekleme Programı kapsamında, Save The Children Türkiye organizasyonun desteğiyle yola çıkarak 40 genç Onaranla Hatay’da ilk Kent Hack’leme Atölyemizi gerçekleştirdik. Vali Ürgen Parkı’ndaki duvarı çeşitli renklere boyayarak duvara hayat verdik ve atık paletleri ileri dönüştürerek yepyeni kent mobilyaları ürettik. Son adım olarak ürettiğimiz kent mobilyalarını duvara konumlandırdık.

Böylece, canımız genç Onaranların desteğiyle parkı çok kısa sürede hack’ledik. Yolculuğumuzda bize daima destek olan TOG Vakfı ve Save The Children Türkiye’ye çok teşekkür ederiz. Kentinde bizi ağırlayan canımız Hataylılara da sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Bu güzel kenti tekrar ziyaret etmek için sabırsızlanıyoruz!

info

Tarih

Ekim 2019

Yer

Vali Ürgen Parkı, Hatay

Kategori:

Kent Hackleme Atölyeleri

Tags:

kent hackleme, kent müdahalesi, kente müdahale, OK, onaranlar kulübü, sokak müdahalesi, sokak sanatı, sokak yerleştirmesi, street art, urban art, urban hacking