lorem ipsum sit dolor ans a quest for design lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. in nisl enim, placerat et ultrices id, egestas a auge. donec iaculis iaculis aliqam. donec bibendum rhoncus.

 

Biz Kimiz?

Gönüllüler - Onaranlar Kulübü - 1 - Kopya

Biz kimiz?

  • Gönüllülerin kenti için katılımcı rol üstlenmesini sağlayan bir kent kolektifiyiz.
  • Doğru insanları, doğru araçlarla doğru mekanda bir araya getiren gönüllü bir topluluğuz.
  • Kolektif yeteneğin, bilginin, emeğin ve motivasyonun değere dönüşmesini sağlayan bir platformuz.
  • Üretimin demokratikleşmesini destekleyen, insanlara daha iyi bir çevre için ilham veren bir sosyal fayda projesiyiz.
  • Gerektiğinde faydacı markalarla işbirliği yaparak kamusal alanlara dikkat çeken bir çözüm ortağıyız.
gönüllüler-bizkimiz-onaranlarkulubu
gönüllüler-bizkimiz-onaranlarkulubu-2
gönüllüler-bizkimiz-onaranlarkulub3

Manifesto

Biz Onaranlar Kulübü. Onarma, üretme ve paylaşma odağında, çevreyle diyalog kuran projeler geliştiren bir gönüllülük kulübü, kent kolektifiyiz. Çevremiz, kentimiz, sokağımız için yaratıcı projeler geliştiririz. Kimi zaman işe, okula giderken sokakta yüz güldüren ufak bir sokak hack’lemesi yapar, kimi zaman birkaç gün süren tasarım ve üretim atölyeleri aracılığıyla sokağa çıkarız. Kendin yap kültürünü benimseriz. Üretimin demokratikleşmesine destek veririz. Kamusal alan için üretim alanları yaratırız. Yolculuğumuzda bize bazen duyarlı markalar eşlik eder, bazen de bağımsız işler yaparız. Niyetimiz her zaman birlikte hareket etmektir. Hep birlikte onarır, üretir ve paylaşırız. Yaşadığımız ve yaşadığınız kent için çalışır durur, sokağa çıkar ve aksiyon alırız. 

Yanlış anlaşılmaların, kavram karmaşalarının önüne geçmek üzere Onaran Kulübü’nün ne olmadığını belirtmek isteriz. Onaranlar Kulübü; kar amacı güden bir oluşum, kişilerin dileklerini yerine getirmek üzere yapılanmış bir iyilik hareketi, bir belediye birimi, popüler ileri dönüşüm işleri yapan bir ajans ve bulduğu boşlukları dolduran bir grup insan topluluğu değildir. Onaranlar Kulübü olarak bizler; çöpten çöp üretmeyi teşvik etmeyiz, ilgi görmek için popülerin peşinden gitmeyiz ve hiçbir şekilde siyasi duruş sergilemeyiz.

Toplumun her kesiminden ve disiplininden gelen gönüllü ağımızla her geçen gün etkisini artıran, gücünü birlikten alan projelerle tahrip ettiğimiz çevreyi onarırız biz. 

Birlikte üretme, onarma ve paylaşma dileğiyle. 🛠

Tüm Projeler

1000+

Gönüllü Onaran

61

Tamamlanmış Proje

90+

Sokak İşi

Biz onarmaya, üretmeye ve paylaşmaya başlayalı çok oldu. Ancak yolumuz uzun, hedeflerimiz büyük. Sen de bu değerleri paylaşıyor ve etkinin gücünü göstermek istiyorsan aramıza katılabilir; doğduğun, yaşadığın, nefes aldığın çevreye, kente ve sokaklara geri verebilirsin.

Her şey bu ekibin başının altından çıkıyor,
gönüllü onaranlarla güzelleşiyor.

Basında Biz

    No posts were found.