Onaranlar-Kulubu-maker-faire-kendin-yap-vagonu-01

Maker Faire İstanbul 2017 Kendin Yap Vagonu – Koçtaş

Üretme, onarma ve paylaşma ekseninde yaptığımız tüm faaliyetlerinin şu ana kadar en tatlı, en yoğun ve en zevkli olanını geçen hafta Istanbul Maker Faire’da gerçekleştirmiş olduk.

kendin yap vagonu
Kendin Yap Vagonu (Fotoğraf: Hasan Hüseyin Kesen)

Koçtaş’ın desteğiyle kurduğumuz #KendinYapVagonu’nda 3 bün boyunca 7’den 70’e herkesin katıldığı saat, anahtarlık, kumbara ve robot atölyeleri gerçekleştirdik. Yaklaşık 15 bin kişinin ziyaret ettiği Istanbul Maker Faire’de #KendinYapVagonu’na gösterilen yoğun ilgi hepimizi çok mutlu etti, yıllardır altyapısını oluşturduğumuz tüm kavramların yakın geleceğimizde ne kadar ön plana çıkacağını da tekrar görmemizi sağladı.

Verdiğimiz atıklardan robot, ahşaplardan saat ve sınırlı sayıdaki boyadan yüzlerce farklı renk üretirken paylaşan, onaran, yardımlaşan tüm katılımcılarımıza bol kalpli öpücük gönderiyoruz.

Kendin yap kültürüne ve onarmaya, paylaşmaya olan inancını net şekilde ifade edip bizle birlikte hareket etme kararı alarak, 15 bine yakın Maker Faire ziyaretçisinin övgüyle bahsedebileceği bir vagon hazırlamamızda yardımcı olan Koçtaş’a da bir kalp borçluyuz. Biz aslında; bize inanan, bize inanmasını istediğimiz; yaşadığı çevrenin farkına varan, farkına varmak üzere olan herkese borçluyuz. Biz, hep birlikte, yaşadığımız çevreye hem kalp hem de daha fazla emek borçluyuz.

Umarız; çok daha güzel nice Maker Faire’larda, etkinliklerde; çok daha renkli sokaklarda, vagonlarda; çok daha tatlı bir anda tekrar buluşuruz.

3 gün boyunca çektiğimiz tüm fotoğrafları burada bulabilirsiniz.

kendin yap vagonu
Kendin Yap Vagonu (Fotoğraf: Hasan Hüseyin Kesen)

 

 

 

 

 

Share your thoughts