Bahar bulusmasi

Bahara ATÖLYE’de merhaba dedik!

Onaranlar Kulübü ile ilk kez bu yazıda tanışacak olanlar için kısa bir hatırlatma yapalım. Biz çevre ile diyalog kuran, yaratıcı projeler geliştiren bir sosyal sorumluluk topluluğuyuz. İsteyen herkesin bilgi, deneyim ve imkan paylaşımı yaparak dahil olabileceği bu toplulukta ortak hedefimiz üretme, onarma ve paylaşma üzerine projeler geliştirmek. Bu kimi zaman sokak kimi zaman hayvan dostlarımız kimi zaman ise yaşadığımız çevreyle ilgili olabiliyor.

Biraz geçmişten, fazlaca gelecekten konuşmak için, yeni arkadaşlar edinmek, yeni sokaklar tanımak için Atölye’de buluştuk, Tuna Fırat’ın buluşmaya özel setini dinledik, sohbetlenip Bahar’a hoş geldin dedik.Bahar bulusmasi

Bizimle yeni tanışanlar ve tanışmaya gelenler için OK’nın kurulma amacını, hayallerini ve birlikte geldiğimiz noktayı konuştuktan sonra kütüphane ekibimiz projenin ilk gününden itibaren neler yaptıklarını, ne gibi aşamalardan geçtiklerini anlatıp tecrübelerini yeni onaranlarla paylaştı. Ayrıca Eskişehir’deki “Mind the Bug” etkinliğinden, Kadıköy’deki babalardan ve gelecekte yapılması planlananlar dahil (Çok yakında duyuracağız) birçok farklı projeden detaylar, yeni katılanlara anlatıldı.

Müzik eşliğinde pizzaları yiyip pinpon turnuvası gerçekleştirirken, gelecekte yapılması düşünülen projelere ilgisi olanların kayıtlarını aldık. Bu etkinliğimize kaydını yapıp da gelmeyen arkadaşları da o gemiyi bekler gibi bekledik.

Gelenlere, gelmek isteyip de gelemeyenlere ve ileride bir uğramayı düşünenlere teşekkür ederiz. Her geçen gün büyüyen bir aile olduğumuzun farkına, sürekli aynı yüzleri görürken hâlâ birileriyle tanışabildiğimizde varıyoruz.

Serhat Sönmez’in buluşma sırasında çektiği fotoğraflara buradan bakabilirsiniz.

Destek için 3DörtgenGram Games ve ATÖLYE‘ye teşekkür ederiz.

Share your thoughts